ČESKÝ  LAKROS

PRAVIDLA HRY

Na každé straně hraje pět hráčů v poli a brankář, který je stejně oděn, jako brankář hokejový. I pravidla jsou podobná. Specifikem této hry je, že pole není ohraničeno autovými čárami, pouze půlící čára dlouhá 30 metrů a ohraničená praporky musí být přeběhnuta v jejím označeném prostoru. Provinění se trestá ztrátou míče. Branky vysoké cca 180 x 180 cm jsou ohraničeny kruhovým brankovištěm o průměru 6 m. Do brankoviště má přístup pouze brankář, tedy ani obránce do brankoviště nesmí. Výstroj hráčů v poli nesmí obsahovat tvrdé chrániče z důvodu bezpečnosti. Povolena je helma.

hriste (2K)

Střídačka je umístěna vedle středové čáry a zdržují se na ní ostatní hráči, pokud nějací jsou. Střídá se libovolně, tedy jako v házené nebo basketbalu. Je to kolektivní hra, a tudíž je dobré se naučit hrát a přemýšlet celoplošně. Tedy nejen skvělá technika, ale i kombinace jsou základem úspěchu ve hře.

V zápasech jež normálně trvají 2 x 25 minut, padá v průměru okolo 20 branek. Hra se přerušuje ve chvíli, kdy rozhodčí ztrácí kontrolu nad míčem, či hře brání nebezpečné překážky. Každý tým má 30 vteřin na střelu na soupeřovu branku.

Doplňující informace a pravidla hry získáte na mé adrese, která je zde uvedena.